Lidový dům v Polné

CANTATE DOMINO 2010

Pod záštitou předsedy krajské organizace KDÚ-ČSL kraje Vysočina Ing. Jana Kasala a Rady města Polná se v sobotu 16. října 2010 odpoledne uskutečnila v Lidovém domě přehlídka mládežnických pěveckých souborů křesťanských písní CANTATE DOMINO POLNÁ 2010. Akci každoročně pořádá spolek Lidový dům v Polné za finanční podpory města Polná.

Letos se jí zúčastnilo 6 sborů: od těch nejmenších dětí ze scholy Kolpingovy rodiny z Měřína, až po „odrostlou“ mládež zpívající již několik let. Poprvé do Polné zavítaly 4 sbory: Překvapení z Měřína, Knínický sboreček z Knínic u Boskovic, Chrámový soubor JA.S z Náměště nad Oslavou a Martini BAND od sv. Martina z Blanska. Již po několikáté přijela potěšit svým vystoupením Schola od sv. Markéty ze Zhoře. Všech zhruba 100 účinkujících spolu s hosty vytvořilo hned od počátku v Lidovém domě radostnou atmosféru.

Na úvod setkání všechny přítomné pozdravili pan Ing. Jan Kasal a polenský pan starosta Jindřich Skočdopole. Mezi milými hosty byli i měřínský pan farář P. Blažej a duchovní otec z Polné P. Novák, který našemu společenství požehnal a vyzval k šíření Světla kolem nás.

Každý sbor měl své originální vystoupení, ale to nejdůležitější měli všichni účinkující společné: hráli a zpívali radostně a s chutí. Chtěli být u nás v Polné! Proto děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě CANTATE DOMINO POLNÁ 2010, a všem hostům, že svou účastí akci podpořili. Těším se, dá- li Pán, na další CANTATE DOMINO POLNÁ 2011!

Markéta Lexová