Lidový dům v Polné

CANTATE DOMINO 2015

Fotogalerie:

TIP: Pro zobrazení na celou obrazovku stiskněte ve fotogalerii klávesu F11.


V sobotu 24. října probíhalo v Lidovém domě opět CANTATE DOMINO POLNÁ - přehlídka křesťanských mládežnických a dětských pěveckých souborů, a to již tradičně pod záštitou předsedy krajské organizace KDU-ČSL Kraje Vysočiny a Rady města Polná. Letos účinkovaly 4 soubory, 2 z nich byly na CANTATE poprvé, a sice: Schola z farnosti Brtnice a Schola od Matky Boží z Jihlavy. Již podruhé, a byli jsme tomu velmi rádi, vystupovala BrKa z Brzkova a řadu let nám zůstává věrný Pěvecký soubor Kolpingovy rodiny z Měřína. Zpestřením letošního programu byly improvizované scénky inspirované důležitými okamžiky v dějinách naší spásy, které pod vedením režiséra P. Nováka sehráli vybraní z řad účinkujících.

Letošní CANTATE bylo jubilejní, neboť na jaře uplynulo 25 let od konání první přehlídky v Polné. Tehdy i po řadu dalších let probíhalo CANTATE ve „větším stylu“, za účasti velkého počtu účinkujících, proto se konalo v sále polenského zámku. V porovnání s tím byla letošní přehlídka komorním setkáním, ale věřím, že to neubralo na její opravdovosti, že ti, kteří přijeli na CANTATE DOMINO POLNÁ 2015 hrát a zpívat, chtěli chválit a děkovat Pánu z celého srdce. A my, posluchači, s nimi.

A OPRAVDOVOST, odvahu k ní, přeji Vám všem a sobě také z celého srdce! Já jsem slabým křesťanem, často selhávajícím, ale důvěřuji Pánu Ježíši, že právě nalomenou třtinu nedolomí. Nebojte se, říká Pán, a já se tak často bojím! Ale Jeho slovo platí i přes naše strachy: NEBOJTE SE!

Markéta Lexová