Lidový dům v Polné

CANTATE DOMINO 2018

Fotografie dostanou účastníci na flashce.

V sobotu 3. listopadu se konal 28. ročník přehlídky dětských a mládežnických křesťanských hudebních souborů Cantate Domino. Samotný název vystihuje program přehlídky, neboť „Cantate Domino“ znamená „zpívejme Pánu“.

Letos přehlídka proběhla v komornějším duchu, zúčastnily se 4 soubory z našeho regionu: nejprve místní dětská schola Vlaštovky, dále Kamarádi ze sousedního Ždírce, poté Sbor Kolpingovy rodiny z Měřína a Pěvecká skupina Měřín. Nakonec vystoupil sólový kytarista a písničkář pan Pavel Lutner z Havlíčkova Brodu.

Ještě před hudebním vystoupením všech účinkujících zazněla kromě jiných také řeč předsedy krajské organizace KDU-ČSL MUDr. Víta Kaňkovského, který zavzpomínal na to, jak v 90. letech sám několikrát na Cantate Domino vystupoval. Po celé odpoledne tedy zněly sálem Lidového domu písně k oslavě Pána. Všichni účinkující předvedli pěkné výkony plné nadšení a atmosféra v sále byla příjemná. V závěru při vystoupení pana Pavla Lutnera se někteří dokonce nechali „strhnout“ i k tanci.

Jsme rádi, že se i tento ročník podařilo uskutečnit a děkujeme jednak všem vystupujícím, ale i všem, kteří k organizaci přehlídky přispěli. Budeme rádi, když se i nadále bude v tradici přehlídky pokračovat a stále bude dostatek vystupujících i posluchačů.

Přeji, ať dokážeme na každém dnu vidět něco pěkného a děkovat a chválit za to Pána slovem, skutkem nebo třeba i zpěvem.

Daniela Nevolová